Navigace
Nová fotogalerie
Kdo je on-line
» Hosté on-line: 1

» Členové on-line: 0

» Registrovaní členové: 169
» Nejnovější člen: Sedlacek852
Diskuze fóra
RSS kanál
Přihlásit se k odběru kanálů

Poslední Downloady
Poslední novinky
Poslední články
Poslední vlákna
Poslední odkazy

Validovaná RSS
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Poslední články
Nejnovější komentáře
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

panda
08-03-2020 07:26
„Tajemství úspěchů v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme.“ Zdroj: https://citaty.net
/moudrost-a-pravda
/

panda
18-02-2020 07:35
„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“ Zdroj: https://citaty.net
/citaty/

panda
05-01-2020 18:26
[[b]„Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít.“ Zdroj: https://citaty.net
/citaty/18716-mark
-twain-neodpoutave
j-se-nikdy-od-svyc
h-snu-kdyz-zmizi-b
u/

Shoutbox - Archiv
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Elektrokolo
habasek
Po cyklo zkušenostech z Beskyd a Šumavy jsem se rozhodl pořídit si nové elektrokolo.To jsem ale nevěděl,jak se do toho zamotám.Vždy,když jsem prodejci sdělil,že vážím cca.135kg a měřím bez mála dva metry,mi bylo sděleno, že takové kolo namají.Je pravda,našli se i vyjímky,ale ty by mě snad nacpali i dětskou šlapačku.Nakonec jsem objevil toto elektrokolo E-BIKE Leader fox E-GRASS,2015 s 22"rámem a 29"kola.Dle českého výrobce je to dostačující velikost k mojí,,drobné,, postavě.(větší jsem stejně nenašel).Zvážil jsem i možnost nechat si kolo postavit,ale bylo to cenově zase úplně jinde.Prosím,jsem úplný amatér a tak se dovoluji zeptat zkušenějších,co tomuto kolu říkáte?Máte ještě někdo nějakou zkušenost s elekrokoly a na co si dát při koupi pozor.Děkuji za informaci.Ještě dodám,jezdím rád,ale pouze rekreačně.

panda
Na první pohled docela dobrý,já jsem uvažoval o přestavbě z klasického kola ,ale spodní motor , http://www.evbike...W-48V.html ale zatim mne nepřesvědčila cena Šklebící se
x1

Vera
Vím o tom prd,ale třeba by ti k tomu něco řekl Bobík-zavolej mu.
x1

vasko
Zapojoval jsem několik elektrokitů na běžná kola. Běžné kity s motorem 250 W a baterkou 36V cena cca 10 000 Kč Ovšem závisí na váze člověka, kolik chce aby to dojelo a jestli bude pomáhat. Některé kity mají, že cyklista musí pomáhat točit pedály, jiné, že nikoliv. Motorky mají výkon 250,350,500 a 750 W a montují se buď do středu předního, nebo zadního kola. Poslední typy motorků se montují do středu. Vážím 85 kg a půjčil jsem si kolo s 250 W, po rovině jsem pomáhal, do kopců jen točil, aby motor jel a ujel jsem 80 km Kolega je líný a prostorově výraznější, tak na tom najede 60 km. Bohužel vidím u kolegy, že tím motorkem se lenost zvyšuje. Tak jsme to s ženou zavrhli.
x1 x1

Rudy
Pavle, dej si však pozor, aby kolo (respektive elektro kit) bylo homologováno a splňovalo předpisy pro kategorii "pedelec" která je řazena mezi běžná kola. (jsou tam požadavky na omezení výkonu motoru, nutnost příšlapu....). Kola, která přesahují (výkonem, rychlostí...) tuto kategorii jsou v zahraničí považována za "skůtry" a vztahují se na ně místní předpisy pro skůtry. U nás to nikdo nekontroluje, mnozí mají na kole odblokovanou maximálku nebo jiné vychytávky. Holandský, německý nebo rakouský policista však rozdíl mezi "pedelec" a "e-bike" rozlišit dokáže.
Upravil/a Rudy dne 05-03-2015 13:39
x1

habasek
to Věru: Věro proč myslíš že si to kolo přeju. Mrknutí.Dokonce mi ho Bobík i půjčil a to mě přesvedčilo.(i když ho Honza ho má v trochu jiné cenové relaci).Takže za to může a důrazně ho žádám o příspěvek na kolo!!!. Šklebící se

to Vaško:noc děkuji za informaci.Také jsem ,,prostorově výraznější,,ale určitě ho chci by mi jenom,,připomohlo,,.V žádném případě toho nechci zneužívat.(to by potom jízda na kole postrádala pro mě smysl).
Jen mám v extrémních podmínkách trochu problém to udýchat(Beskydy,Šumava atd.).

vasko
Je to pravda, jak píše Ruda. Na přibalovém letáku bylo napsáno, že pro EU je jen 250 W a max. 25km/hod Ptal jsem se policajtů, jestli to kontrolují, ještě takový befl nedostali a nevěděli o čem mluvím.
Zahraničí je vždy dopředu, co je napsáno, to se bude dodržovat, u nás, jak to obejít.
x1 x1

habasek
Děkuji Rudy.Jaké bylo moje první nadšení,když jsem viděl výkony některých el.kol.Po přečtení několika příspěvků jsem zjistil,že to nemá cenu pokoušet,mohl bych v zahraničí na cyklostezce narazit.A asi nedej bože,kdyby se něco přihodilo.(nehoda,zranění) to by měla pojišťovna eso v rukávu.Jinak se moc těším,až ho spolu otestujeme.

Rudy
habasek napsal:

Děkuji Rudy.Jaké bylo moje první nadšení,když jsem viděl výkony některých el.kol.Po přečtení několika příspěvků jsem zjistil,že to nemá cenu pokoušet,mohl bych v zahraničí na cyklostezce narazit.A asi nedej bože,kdyby se něco přihodilo.(nehoda,zranění) to by měla pojišťovna eso v rukávu.Jinak se moc těším,až ho spolu otestujeme.

Hmmm, jak to tak pozoruji, zůstávám skoro posledním, kdo bude šlapat pouze vlastní silou. Naštvaný

PPPmyto
Rudy napsal:

habasek napsal:

Hmmm, jak to tak pozoruji, zůstávám skoro posledním, kdo bude šlapat pouze vlastní silou. Naštvaný

To se neboj mě kolo normál zůstane.
A asi dlouho....Šklebící se
x1

karelH
Taky máme pouze mechanical bike. Ale... už o tom 3 roky mluvíme Šklebící se
x1

allfa
Já mám kolo typu "perdelec", nemá to sice baterii, nevím kolik má W, ale po ujetí 30 km mě spolehlivě bolí perdel. Zato v EU zatím bez problémů s policií Šklebící se
x2

dagbartos
Ahojda, také uvažuji o e- kole. Vzhledem tomu, že jsem kousek baby, hledám kolo s dobrou nosností. Docela mě zaujala fa Svět elektrokol.cz, Třeba pánské Apache Elite Gent. Já mám vyhlídnuté dámské, pojedu do Brna na kukačku. Uvidíme. Pokud někdo poradí něco rozumného budu ráda. Díky za toto vlákno.

PPPmyto
dagbartos napsal:

Ahojda, také uvažuji o e- kole. Vzhledem tomu, že jsem kousek baby, hledám kolo s dobrou nosností. Docela mě zaujala fa Svět elektrokol.cz, Třeba pánské Apache Elite Gent. Já mám vyhlídnuté dámské, pojedu do Brna na kukačku. Uvidíme. Pokud někdo poradí něco rozumného budu ráda. Díky za toto vlákno.

četl jsem dobré recenze na KTM...

http://elektrokola.ktm-trojan.cz/
x1

Rudy
Tak se hlásím taky do družstva " tramvajáků"
Už jsem se viděl, jak funím do kopce za vysmátými Habáskovic, Furgonovic a Mílou.
Tak jsem si objednal dopingový motorek pro můj letitý Author a k tomu baterku místo lahve s pitím. Po delším bádání jsem zvolil toto řešení http://www.evbike...pohon.html
Během týdne namontuji a podám zprávu.
x1 x1

dagbartos
Ahojda, vypadá to dobře, ale moje kolo už toto další zatížení konstrukčně neunese. Baterie, nosič, motor, hm to je moc. Pochybuji, že tolik zhubnu. Ale dej vědět jak Ti kolo frčí. Jsem zvědavá. Dáša.

Rudy
dagbartos napsal:

Ahojda, vypadá to dobře, ale moje kolo už toto další zatížení konstrukčně neunese. Baterie, nosič, motor, hm to je moc. Pochybuji, že tolik zhubnu. Ale dej vědět jak Ti kolo frčí. Jsem zvědavá. Dáša.

Ahoj Dášo,
jen pro informaci - hmotnost celého kitu včetně baterie je 6,5 kg.
Jsem sám zvědav, jak to pojede. Zkušenosti z montáže i zkušební jízdy zaznamenám a budu zde hlásit. Mrknutí
x1

Rudy
Čas čekání na dodání objednané sady využívám k získání informací o montáži. Našel jsem toto video http://youtu.be/I....
x1

Iva a Mirek
Ahoj. Kdysi jsme u sousedů zveřejnili náš článek o stavbě našich ekol. Tak mě napadlo, že by něco z toho mohlo být aktuální i dnes.
I zkopíroval jsem jej /ty jo, krádež/ Vyděšený a dovolil jsem si ho sem vložit.
M.

habasek
Míro,hledám,hledám,hledám,hledám.......... a pořád článek nenacházím.Kde dělám chybu??? Mrknutí

Přejít na fórum: