Navigace
Nová fotogalerie
Kdo je on-line
» Hosté on-line: 1

» Členové on-line: 0

» Registrovaní členové: 169
» Nejnovější člen: Sedlacek852
Diskuze fóra
RSS kanál
Přihlásit se k odběru kanálů

Poslední Downloady
Poslední novinky
Poslední články
Poslední vlákna
Poslední odkazy

Validovaná RSS
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Poslední články
Nejnovější komentáře
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

panda
04-02-2021 07:00
„Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.“ Zdroj: https://citaty.net
/citaty/5787-nekte
ri-lide-vstoupi-do
-naseho-zivota-a-z
ase-odejd/

panda
12-12-2020 08:04
„Všechno ve vašem životě je odrazem volby, kterou jste kdysi udělali. Chcete-li odlišné výsledky, učiňte odlišné volby.“ Zdroj: https://citaty.net
/citaty/1718172-ra
lph-smart-vsechno-
ve-vasem-zivote-je
-odrazem-volby-kte
rou-j/

panda
06-12-2020 17:04
„Zvíře má stejně citlivé srdce jako ty. Zvíře cítí radost i bolest jako ty. Zvíře má stejný strach ze smrti jako ty. Zvíře má stejné právo na život jako ty…“ Zdroj: https://citaty.net
/laska-a-milovani/


Shoutbox - Archiv
Hiearchie článků
Články: Cestování po ČR
Polička, Toulovcovy a Městské Maštale

Už dlouho se mi nedostává času, tak jsem si navykl dělat několik věcí najednou. Někdy z toho plynou problémy, když se v tom fofru stane chybička. To není naštěstí níže popsaný případ. Potřeboval jsem zajet do Poličky pro upravenou navigaci. Dobře si pamatuji, že asi o dvacet kilometrů dál je pěkné skalní město, v tomto čase i s borůvkami.


Bobrava

Letošní zima nestojí za nic. Sněhu pomálu i na horách a dole už lautr nic. A prší a prší. Obytka spí bez RZ a bez pojištění a čeká na jaro. V tomto nevlídném počasí ani příroda není příliš fotogenická. Ovšem po nějaké době s námi začnou šít červíci. Člověk začíná být neposedný.


6.Krušné hory z Děčína do Mostu, září 2015. Den sedmý, středa.

Spaní na jehličí v lese za Desítkou bylo tak příjemně měkké a nečekaně suché, že se nám ani nechce ze spacáků. Nicméně nejde to jinak a snídáme. I dnes se prokousáváme Flájskou hornatinou po bývalé pohraniční hlásce.


5. Krušné hory z Děčína do Mostu, září 2015. Den šestý. Úterý.

Ráno, dobře vyspaní na mýtině, nedaleko hájovny Fláje, dokonce vidíme sluníčko! Nebo ještě spíme a je to sen? Využíváme teplých paprsků a rozvěšujeme mokré věci. Zabíráme tak pěkný kus mýtiny v polesí hájenky.


4. Krušné hory z Děčína do Mostu, září 2015. Den pátý. Pondělí.

Ráno v klidu, pod několikadenním dešti promáčeném smrku, posnídám, spakuju se a preventivně zapnu polovybitý mobil. Je tam vzkaz, že Jirka volal. Zkouším ho zavolat, ale teď ho má vypnutý on. Nechám baterii mobilu spát a vydávám se na cestu. Čumím po krajích cesty a hledám tři kameny na sobě, jak jsme se včera domluvili. Je to tady samý šutr. Malé, velké. No servus, to jsem zvědav, jak se najdeme.


3. Krušné hory z Děčína do Mostu, září 2015. Den čtvrtý. Neděle.

Ráno se probouzíme v lese za Adolfovem. Proběhne klasická zálesácká snídaně s čajem. Balíme na další cestu. Jirka má stan neustále zvenčí mokrý, není kde, a ani čas sušit, tak ho zase balí tak jak je. Vyrážíme a první část cesty probíhá opětovně v sympatické bezlesé krajině podobné stepi. Začíná trochu kapat, ale okolí se nám líbí.


2. Krušné hory z Děčína do Mostu, září 2015, Den třetí, sobota

Ráno vstáváme Pod Rájcem ze spacáků v pohodě, všechna vlhkost z první noci zmizela. Což opět potvrdilo starý trempský zákon, že ve spacáku všechno uschne nejrychleji. Všichni, i s cyklista samotář, snídáme. Cyklista vypráví, že je z Kladna, odkud jede a že by rád dnes dojel ještě na Komáří vížku. O té víme, že je někde v dáli, protože kolo je určitě rychlejší než my. Nehledě na to, že každou chvilku stojíme, kocháme se, brbleme na počasí, fotíme, dělíme se navzájem o pocity z vnímání okolních krás, či jinak klábosíme o všem možném a to snižuje denní rychlost přesunu.


1. Krušné hory z Děčína do Mostu, září 2015

S kamarády se snažíme dělat něco pro zdraví a v posledních letech si i dokázat, že ještě nepatříme do starého železa. Několik desítek let chodíme po hřebenech našich hor. Zpočátku kvůli pobytu v přírodě bez ubytovacích zařízení, pro dobré pocity z přírody bez lidí. Jen my a příroda. Hřebeny kvůli krásným výhledům. Zdola toho moc vidět není,


Česká Kanada,Landštejn,Slavonice Retro 2008

O prázdninách r.2008 jsme se rozhodli vyrazit na dvoudenní výlet a projet se známou jihočeskou Jindřichohradeckou úzkokolejkou a přitom se trochu projít Českou Kanadou. Auto necháváme stát na parkovišti u nádraží v Lomech u Kunžaku N49,11238 E15,16305.


Lanšperk,Žamberk,Litice,Metuje,Peklo,Nové Město n.Met

Pondělí. Nevyhnutná povinnost něco si zařídit ve vzdáleném Náchodsku mně přiměla sehnat někoho z mých kamarádů a udělat si z nutné potřeby výlet. Je to trochu problém, nejraději se toulám tam, kde jsem ještě nebyl. No, a takových míst už pro mě u nás i v Evropě ubývá. Po dlouhém čumění do map volím jako první zastávku na cestě zříceninu hradu Lanšperk, severovýchodně od Ústí nad Orlicí.


Slavnostní otevření centra Eden a Slavnosti jara, Bystřice n.Per

Po hubené sezoně a relativní turistické dietě přes zimu, kdy člověk chodí jen okolo domu a moc daleko se od něj nevzdaluje, jsme uvítali konečně zmizení bláta a První jarní den. Využili jsme tohoto dne a u příležitosti Slavností jara a Slavnostního otevření centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem, jakož i pro mě neméně důležité akci - již nějakou dobu avizovaného zahájení bohulibé činnosti nového minipivovaru v tomto centru.


Příběh všedních dnů v zemi moravské

Dnes je pátek, těsně po kritickém a krizovém třináctém, většina kamarádů nejspíš odjela ve svých obytných autech na prodloužené víkendy.


II. Náchodsko říjen 2014

Neděle: Ráno šplháme ze 620 m n.m. v Janovičkách po modré vzhůru na začátek naší cesty po hřebenu. Na zahřátí se jedná jen o 40 výškových metrů. Ze zalesněného hřebene se naskytnou jen velmi zřídka omezené výhledy přes stromy. Na Jedlovém vrchu jsme už o 110m výš, než byl start.


I. Náchodsko říjen 2014

Na závěr v den odjezdu skalní město Ostaš, město Broumov a musím také novému kamarádovi ukázat krásu Nového Města nad Metují, když už jsme v tomto kraji. Tudíž dnes jen přesun do Slavného. Ani by to jinak nešlo, neboť jsem se teprve v poledne vrátil z loučení a odletu čarodějnic. Z toho by však žádný článek pro caravanisty nebyl.


Pohádková vesnička a rybníky Vysočiny
Co s dětmi o prázdninách. Chtějí zábavu a koupání. A je třeba je trochu unavit. Předem připravené plány jsou postupně realizovány. Pohádkovou vesničku možná někteří budou znát.